خانه » مقالات » اهمیت طراحی سایت – ۹ دلیل مهم طراحی سایت برای کسب و کار ها
اهمیت و ضرورت طراحی سایت

طی تحقیقات و بررسی های به عمل آمده، نزدیک به ۴۴٪ الی ۵۱٪ از کسب و کار های کوچک، سایت ندارند و این آمار تعجب آور است. چرا که در هر کسب و کاری، برای به دست آوردن مشتریان بیشتر و یا حتی نگه داشتن مشتریان قبلی، طراحی یک سایت لازمه کار خواهد بود. در این مقاله به اهمیت و ضرورت طراحی سایت و داشتن یک وب سایت حرفه ای برای کسب و کار ها می پردازیم و خواهیم گفت که چرا باید یک سایت داشته باشیم.

در این قسمت، ۹ مورد از دلایل اهمیت و ضرورت طراحی و داشتن یک وب سایت بیان شده که به هرکدام به طور مفصل خواهیم پرداخت:

 1. ۹۳٪ از تصمیم گیری ها برای خرید، از جستجو در گوگل شروع می شود
 2. داشتن وب سایت، حرفه ای بودن شما را نشان می دهد
 3. سهولت در دسترسی به شما و اطلاعات شما
 4. هزینه بسیار پایین در عین بازاریابی قدرتمند و موثر
 5. نرخ بازگشت سرمایه (ROI) مثبت و قابل توجه
 6. به شما ارزش و اعتبار بخشیده و تا همیشه برایتان باقی خواهد ماند
 7. ایجاد فرصت های خوب خارج از کشور بدون محدودیت مکانی
 8. یک پایگاه داده و اطلاعات با دسترسی آسان و دقت بالا
 9. پشتیبانی بهتر و آسان تر و ارائه سرویس های پشتیبانی خودکار

۱. جستجو در گوگل برای خرید و دریافت خدمات

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، باید بدانید که مشتریان شما، برای تحقیق در مورد محصول یا خدماتی که به دنبال آن هستند، کجا جستجو می کنند و به دنبال تامین کنندگان نیاز خود هستند. در دنیای امروز اکثر افراد یا به طور دقیق تر، 93% از افراد برای انجام تحقیق و بررسی های خود، در اینترنت جستجو می کنند. به ویژه Google که به عنوان مرجع و بزرگ ترین موتور جستجو در اینترنت است.

از این رو، به اهمیت طراحی سایت برای کسب و کار ها پی می بریم. چرا که بیشتر تصمیمات تجاری، با جسجتو در گوگل انجام می شود. به این معنی که اگر شما سایت ندارید، 93% از مشتریان بالقوه بازار خود را از دست داده و فقط به 7% از آن ها می توانید بفروشید!

پتانسیل بازار

۲. اهمیت طراحی سایت در حرفه ای بودن شما

دلیل دیگری که اهمیت و ضرورت طراحی سایت را نشان می دهد، این است که بخش بزرگی از بازار، در صورتی که سایت نداشته باشید، اصلا به حساب نیاورده و روی محصولات یا خدمات شما حساب باز نمی کنند!

امروزه با توجه به پیشرفت های فراوان در عرصه دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای مختلف آنلاین، شرکت ها یا بازار هایی که وب سایت ندارند، از نظر خیلی از کاربران قدیمی بوده و به نظر آن ها، محصولات مناسبی توسط این کسب و کار ها، ارائه نخواهد شد و این تصور را به کاربر می دهد که شرکت مورد نظر، ضعیف است!

ضرورت طراحی سایت

۳. دسترسی آسان به شما برای کاربران

داشت یک وب سایت، این فرصت را برای شما به وجود می آورد که کاربران، راحت تر شما را پیدا کرده و درمورد شما یا خدمات و محصولاتتان اطلاعات کسب کنند. همچنین به پاسخ سوالاتی که در حیطه فعالیت شما دارند، برسند!

همچنین یک وب سایت خوب می تواند انواع دیگر بازاریابی را برای شما آسان تر نماید. به طور مثال با تبلیغات (ad) مختلف در اینترنت، می توانید کاربران خود را به یک صفحه فرود یا landing page خاص مورد نظر خود هدایت کرده و با ارائه خدمات یا محصولات مورد نظرتان، دسترسی را برای کاربران به تمامی بخش های کسب و کار خود آسان کنید.

۴. هزینه مناسب طراحی سایت در مقابل مزیت های بی شمار

یکی دیگر از نکاتی که اهمیت و ضرورت طراحی سایت را توجیه می کند، هزینه های پایین در مقابل مزیت های بسیاری است که در قبال آن دریافت خواهید کرد. با توجه به نیاز های شما، کاربران یا مشتریانتان، امکانات خاصی که در وب سایت خود نیاز دارید و پارامتر های دیگر، می توانید تعرفه های مختلفی که از طرف سرویس دهنده های طراحی سایت ارائه می شود، انتخاب کنید. در قسمت تعرفه های طراحی سایت در این قسمت، می توانید تعرفه های طراحی سایت تیم لومینا را مشاهده کنید.

۵. ضرورت طراحی سایت در نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

از دیگر نکاتی که اهمیت طراحی یک سایت خوب را مشخص می کند، این است که به شرکت شما نرخ بازگشت سرمایه مثبتی می دهد. زمانی که شما شروع به فروش و ارائه خدمات می کنید، هزینه هایی را بابت آن پرداخت خواهید کرد که بخشی از این هزینه ها نیز، صرف تبلیغات خواهد شد. حال شما با هزینه ای کمتر و اولیه، سایت خود را خواهید داشت و توسط آن، فروش و ارائه خدمات خود را خارج از محدوده زمان و مکان چندین برابر کرده و در نتیجه، نسبت به هزینه های اولیه بسیار پایین، فروش بسیار بالایی خواهید داشت.

این امر باعث می شود که نرخ بازگشت سرمایه شما با ریسک بسیار پایین، همیشه مثبت بوده و سود خوبی داشته باشید.

۶. یک بار طراحی سایت و برای همیشه

یکی دیگر از مزیت های فوق العاده طراحی سایت، این است که وقتی شما یک بار، روی آن سرمایه گذاری می کنید، تا ابد برای شما باقی مانده و به کار خود ادامه خواهد داد. کدام روش بازاریابی را می شناسید که با یک بار اقدام، همیشه باقی بماند و برای شما سودآور باشد؟

زمانی که شما روی روش های مختلف بازاریابی و تبلیغات سرمایه گذاری می کنید، مانند آگهی روزنامه، بیلبورد و… با یک بار هزینه، یک نتیجه معین دریافت خواهید کرد و پس از زمانی مشخص، تمام می شود. حال اگر در این سرمایه گذاری، نتیجه مطلوبی دریافت نکنید، هزینه زیادی پرداخته اید که باز نخواهد گشت و از طرفی، تبلیغات نیز تمام شده و از بین رفته است! به عبارت دیگر، نرخ بازگشت سرمایه شما منفی بوده و شرکت متحمل ضرر شده است!

اما اهمیت طراحی یک سایت حرفه ای آن جایی مشخص می شود که شما با یک بار هزینه، یک بستر بازاریابی همیشگی برای خود خواهید داشت که توسط آن، در هر زمانی می توانید بازاریابی کنید و نرخ بازگشت سرمایه خود را به سمت مثبت تغییر دهید!

طراحی سایت

۷. ایجاد فرصت های خوب خارج از کشور

با در اختیار داشتن یک وب سایت، این امکان وجود دارد که هرکسی در هرجای دنیا، محصولات یا خدمات شما را جستجو، پیدا و خریداری کند. با امکان فروش آنلاین یا ارائه خدمات مجازی مانند ویدئو و… در سایت، تمامی افراد دنیا مشتریان بالقوه شما خواهند بود!

۸. پایگاه داده قدرتمند و دسترسی آسان

یکی دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت، ایجاد یک پایگاه اطلاعات و داده های قدرتمند برای تمامی اطلاعات کسب و کار شما و همچنین، ایجاد یک سیستم خوب برای امور داخلی شرکت برای شما و کارمندان شما است. به طوری که می توانید یک مجموعه کامل و همیشگی از محصولات، سرویس ها و خدمات خود در زمینه کاریتان ایجاد کنید و آن را مدیریت، اصلاح، به روز رسانی و حذف یا اضافه نمایید.

۹. بهبود خدمات مشتریان و پشتیبانی و افزایش فروش

با داشتن یک وب سایت خوب، می توانید قسمت های مختلفی مانند پرسش های متداول، پاسخ و پرسش برای مشتریان، سیستم تیکتینگ و… ایجاد کنید و در نتیجه، تعامل بیشتر و بهتری با مشتریان خود داشته باشید. این امر قطعا باعث افزایش بازدیدکنندگان و فروش شما خواهد شد که این هم از دلایل ضرورت طراحی یک سایت حرفه ای برای کسب و کار شما به حساب می آید.

همچنین با سیستم تیکتینگ و ساپورت آنلاین، می توانید سرویس دهی و پشتیبانی به مشتریان خود را توسط یک وب سایت سرعت دهید و در انجام کلیه امور مشتری چند پله جلو تر باشید!

سخن آخر

به همان میزان که طراحی سایت، از اهمیت زیادی برخوردار است، سئو و بهینه سازی وب سایت نیز، دارای اهمیت بسیار بالایی است که در مقاله ضرورت و اهمیت سئو به آن پرداخته ایم. همچنین، برای دریافت هرگونه مشاوره در زمینه طراحی سایت و سئو در کرج، تهران یا دیگر شهر ها، با تیم پشتیبانی لومینا تماس بگیرید و به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت کنید. لومینا آماده است تا به تک تک سوالات و مشکلات شما در این زمینه پاسخ دهد.

8 دیدگاه دربارهٔ «اهمیت طراحی سایت – ۹ دلیل مهم طراحی سایت برای کسب و کار ها»

 1. 😍❤️

  1. امیر قدیری ۱۴۰۰/۰۹/۲۲

   ممنون از کامنت و حمایتتون!

 2. candle-onlineshop ۱۴۰۰/۱۲/۱۲

  اگر بخواید یه سایت در زمینه فروش شمع و لوازم مختلف مثل جاشمعی و اینا طراحی کنید، چقدر زمان و هزینه میبره؟

  1. امیر قدیری ۱۴۰۰/۱۲/۱۹

   زمان و هزینه طراحی سایت بستگی به نیاز ها و آیتم های مورد نظر شما داره. سایتی که شما میخواید، در دسته بندی طراحی سایت فروشگاهی هستش که می تونید در صفحه طراحی سایت فروشگاهی تعرفه های مارو مشاهده کنید. طراحی سایت هم بین 7 تا 10 روز کاری زمانبر هستش.

 3. خیلی جامع و مفید توضیح دادی که اهمیت طراحی سایت چیه و برای همین بنده کاملا متوجه شدم که کسب و کار ها در آینده نه چندان دور به سوی اینترنتی شدن میرن. خیلی ممنون بابت مقاله خوبتون

  1. امیر قدیری ۱۴۰۰/۱۲/۱۶

   کاملا همینطوره… البته الان دیگه همه کسب و کار ها ضرورت داشتن یه وبسایت رو کاملا درک میکنن و خیلی ها اقدام کردن… بنظر من رقابت ازین به بعد بر سر سئو و صفحه اول گوگل خواهد بود!!

 4. Mohsenshoes ۱۴۰۰/۱۲/۱۸

  ای کاش یه مطلب در مورد روش های بازاریابی نوین هم بنوسیدید. من مقالات شما رو دنبال می کنم. واقعا کامل مینوسید.

  1. امیر قدیری ۱۴۰۰/۱۲/۱۹

   سلام. ممنون از نظر لطفتون. در مورد انواع روش های بازاریای نوشتیم می تونید وارد لینک زیر بشید و مطالعه بفرمایید. درمورد روش های نوین بازاریابی امروزی هم به زودی یه مقاله مینویسیم!!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپی شد!
این پیام خطا فقط برای مدیران وردپرس قابل مشاهده است
خطای HTTP. اتصال به API اینستاگرام امکان پذیر نیست. فید به روز نمی شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما

کرج، عظیمیه، بلوار بسیج (کاج)، قبل از پل آزادگان، ساختمان جی، طبقه 5، واحد 20

49 35 00 34 - 026

90 93 536 - 0921

نماد های لومینا

logo-Enamad
logo-samandehi

با لومینا در ارتباط باشید

تماس با ما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند

49 35 00 34 - 026
90 93 536 - 0921