خانه » مقالات » 8 دلیل مهم که نباید از سایت ساز استفاده کنید
معایب استفاده از سایت ساز

به جرئت می توانم بگویم 40% از مراجعین لومینا، کسانی هستند که تجربه تلخ و ناموفقی از طراحی سایت با سایت ساز داشته اند و حالا که کار از کار گذشته، به دنبال افرادی می گردند تا مشکلات پیش آمده برای آن ها را در ازای پرداخت هزینه های مختلف حل کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتم مقاله ای تحت عنوان “معایب و مشکلات استفاده از سایت ساز” تهیه کنم تا افراد هرچه بیشتری در این زمینه آگاهی کسب کرده و کمتر کسی، قرارداد ضرر و شکست پروژه طراحی سایت خود را با استفاده از سایت ساز، امضا کند!

شاید پیش خود فکر می کنید که با استفاده از سایت ساز ها که عمدتا رایگان هستند یا مبلغ ناچیزی در ابتدای کار از شما دریافت می کنند، در زمان و هزینه های خود صرفه جویی زیادی کرده و برنده هستید! اما اصلا اینطور نیست! چرا؟ در ادامه مقاله حتما همراه من باشید تا به شما بگویم که چرا نباید از سایت ساز ها استفاده کرد و خود را در دام آن انداخت:

معایب و مشکلات اساسی استفاده از سایت ساز

همانطور که گفتم، خیلی از مشتریان ما، مشتریان ناراضی و شکست خورده ای هستند که به قول خود قصد صرفه جویی در زمان و هزینه های طراحی سایت خود را داشته اند. احتمالا از خود می پرسید که چه مشکلاتی برای آن ها پیش آمده است؟ چه اتفاقی افتاده که حاضرند هزینه هایی حتی بیشتر از هزینه اولیه طراحی سایت استاندارد را بپردازند؟ اساسی ترین و بزرگ ترین مشکلات استفاده از سایت ساز ها، عبارتند از:

1. فکر طرح و دیزان مورد علاقه خود را از سر بیرون کنید

در تبلیغات سایت ساز ها، بسیار می بینیم که روی انتخاب طرح و قالب مورد علاقه مشتری مانور می دهند و به شما می گویند که می توانید هر طرح و رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید! اما اینطور نیست. آنها فقط چند قالب و طرح محدود و بدون تنوع در اختیار شما قرار داده که به ناچار، باید از بین آن ها انتخاب کنید. شما نمی توانید بگویید میخواهم سایتم فلان مدل ظاهر شود یا فلان رنگبندی را می خواهم روی قالب فلانم پیاده کنم! پس از همین ابتدای کار، دست و پای شما بسته شد.

2. سرعت سایت طراحی شده توسط سایت ساز چطور است؟ بسیار پایین!

از سال 2020 تا کنون، گوگل بیشتر تمرکز خود را برای رتبه بندی سایت ها، روی تجربه کاربری، سرعت لود سایت و راحتی کاربر گذاشته است. همچنین، طبق آمار به دست آمده از تحقیقات، بیش از 80 درصد افراد، هنگام کلیک روی لینک یک سایت در نتایج جستجو، بیشتر از 3 ثانیه صبر نمی کنند و اگر سایت باز نشد، آن را بسته و روی سایت بعدی کلیک می کنند! حالا شما چه انتظاری از سایتی دارید که به صورت اشتراکی کار کرده و در میان صدها سایت دیگر هاست شده است؟!

3. هزینه های سایت ساز بسیار پایین است! اصلا اینطور نیست

در ابتدا، شما فریب قیمت های ناچیز شروع پروژه یا حتی وسوسه طراحی سایت با سایت ساز های رایگان را می خورید. اما باید بگویم که شما، برای خود یک ماشین پرداخت پول بی انتها طراحی کرده که هرماه باید به شرکت های ارائه دهنده این سرویس پرداخت نمایید.

آیا می دانستید اگر سایت خود را با سایت ساز طراحی کنید، تبلیغات در سایت شما نشان داده می شود و اگر بخواهید این تبلیغات از سایت شما حذف شود، باید پول پرداخت کنید؟

فکرش را بکنید! بابت تبلیغاتی که در وبسایت شما انجام می شود، نه تنها پول نمیگیرید بلکه باید پول هم پرداخت کنید!!

4. بیخیال سئو سایت خود شوید

شاید بزرگترین و مهمترین دلیل برای این که چرا نباید از سایت ساز استفاده کرد، عدم قابلیت سئو و بهینه سازی سایت شما باشد! زمانی که شما در نصب افزونه ها، ویرایش و بهینه سازی کد های قالب، بهینه سازی محتوا، طرح بندی و جا گذاری المان ها و… محدودیت داشته باشید، چطور می توانید به بهینه سازی و سئو سایت خود فکر کنید؟ بعلاوه این که سایت شما روی آب ساخته می شود و هرآن، با هر تغییر، آپدیت و تحولی چه از سمت سرویس دهنده یا چه از سمت گوگل، سایت شما با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد.

پس وقتی شما، قابلیت سئو را نداشته باشید، چطور می خواهید در میدان رقابت پیروز شوید؟ چطور می خواهید با وب سایت های بزرگ و حرفه ای رقابت کنید؟ به نظر شما کسی که میلیون ها بابت طراحی وب سایت خود هزینه کرده است، وب سایتش با سایتی که با سایت ساز و در دوروز ساخته شده است، یکی است؟ کمی تعمل کنید.

5. پشتیبانی ضعیف

یکی دیگر از معایب استفاده از سایت ساز، در زمینه پشتیبانی سایت است. وبسایتی که به صورت اتوماتیک و با چند کلیک و درگ اند دراپ طراحی شده است، 100% بدون عیب و ایراد نیست و با هر تغییر و آپدیت کوچک، یا به طور کلی هر اتفاقی، ممکن است از دسترس خارج شده یا مشکلات اساسی برایش پیش بیاید. اما آیا کسی هست که در همان لحظه، درکمترین زمان، مشکلات سایت شما را برطرف کند؟ آیا کسی تضمین این را می دهد که با رفع عیب موقتی، دیگر مشکلی برای سایت پیش نمی آید؟ قطعا خیر!

6. وب سایت در اختیار شما نیست

این که هر وب سایت و کسب و کار موفقی، نیاز به بروزرسانی، تحقیق و آنالیز، بهبود و توسعه دارد، بر هیچکس پوشیده نیست. اما آیا می توان هر زمان که نیاز بود، این کارها را روی سایت انجام داد؟ خیر! متاسفانه باید بگویم یکی از مشکلات استفاده از سایت ساز، عدم دسترسی کامل شما به منابع و سورس سایتتان است. برای توسعه و بروزرسانی های سایت، دو راه وجود دارد: یا این که از ابتدا هرچه ساخته اید را خراب کرده و دوباره بسازید، یا این که باید دست به دامان پشتیبانی سرویس دهنده خود شوید!

7. بکاپ و نسخه پشتیبان

اگرچه شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات سایت ساز، قابل اعتماد بوده و می توانید از این بابت روی آن ها حساب کنید؛ اما زمانی که هیچ چیز در اختیار شما نیست، همیشه ترس این را خواهید داشت که یک روز سایت شما، به هردلیلی بالا نیامده یا مشکلی اساسی برایش پیش بیاید و شما، هیچ نسخه پشتیبان و بکاپی نداشته باشید!

8. محدودیت، محدودیت، محدودیت

به طور خلاصه، در یک کلام اگر بخواهیم معایب و مشکلات استفاد از سایت ساز ها را بیان کنیم، محدودیت های آن ها است. شما، نمی توانید انتظار طراحی منعطف و داینامیکی از این قالب ها داشته باشید. بعلاوه، ممکن است فاکتور سازگاری با موبایل یا ریسپانسیو بودن قالب، به درستی رعایت نشده باشد و کاربرانی که با موبایل به وبسایت شما مراجعه می کنند، تجربه کاربری ضعیفی داشته باشند.

سایت ساز، برای چه کسانی مناسب است؟

تا اینجای کار، مشکلات و معایب استفاده از سایت ساز برای طراحی سایت را بیان کردیم. اما در مواردی، می تواند برای افرادی که قصد راه اندازی یک وبسایت موقت مانند برگزاری نمایشگاه را دارند و قصد هزینه زیادی برای طراحی سایت را ندارند، می تواند گزینه مناسبی باشد. اما اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را داشته و می خواهید برای همیشه یک وب سایت قدرتمند و حرفه ای داشته باشید، اصلا سایت ساز را توصیه نمی کنم.

شما تنها با پرداخت یک هزینه اولیه مناسب، می توانید وب سایت خود را به یک شرکت متخصص طراحی سایت مانند لومینا سپرده و علاوه بر انعطاف پذیری و قابلیت تغییرات دلخواه، از مزایای پشتیبانی قوی این شرکت ها نیز بهره ببرید.

کلام پایانی در خصوص معایب استفاده از سایت ساز

بسیاری از افراد هستند که به طور ناآگاهانه فریب تبلیغات سایت ساز ها را خورده و به سراغ استفاده از آن می روند. اما پس از مدتی، متوجه می شوند که این ابزار، برای هدفی که می خواستند مناسب نیست و به ناچار، به سراغ شرکت های طراحی سایت می روند. شرکت دیجیتال مارکتینگ لومینا، با سابقه درخشان در حوزه طراحی سایت در کرج و فعالیت های حرفه ای در زمینه طراحی سایت و سئو و اینستاگرام، به شما تضمین کیفیت و حرفه ای بودن کار را می دهد. فقط کافی است تا با مشاورین ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپی شد!
این پیام خطا فقط برای مدیران وردپرس قابل مشاهده است
خطای HTTP. اتصال به API اینستاگرام امکان پذیر نیست. فید به روز نمی شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما

کرج، عظیمیه، بلوار بسیج (کاج)، قبل از پل آزادگان، ساختمان جی، طبقه 5، واحد 20

49 35 00 34 - 026

90 93 536 - 0921

نماد های لومینا

logo-Enamad
logo-samandehi

با لومینا در ارتباط باشید

تماس با ما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند

49 35 00 34 - 026
90 93 536 - 0921