خانه » مقالات » راه های افزایش فالوور اینستاگرام – رایگان و تضمینی
راه های افزایش فالوور اینستاگرام

شروع تازه فعالیت در اینستاگرام به عنوان یک برند، می تواند کار سختی باشد. اولین گامی که باید برداشته شود چیست؟ افزایش فالوور اینستاگرام در کمترین زمان! اما چگونه؟ استفاده از راه و روش های غیراصولی مانند خرید فالوور یا استفاده از بات ها دیگر هیچ کاربردی ندارند. استفاده از این روش ها ممکن است در لحظه تعداد فالوور های شما را زیاد کند اما در بلند مدت و از نظر درآمد زایی، هیچ دردی را دوا نخواهد کرد!

ارزش پیج اینستای شما زمانی بالا می رود که افراد واقعی، شما را دنبال کرده و به برند شما اهمیت دهند. از این رو، امروز قرار است تمامی راه های افزایش فالوور اینستاگرام را به صورت کاملا طبیعی، با برنامه ریزی و اصولی یاد بگیریم و برند خود را در اینستاگرام بسازیم!

روش های تضمینی و اصولی افزایش فالوور اینستاگرام

در مقاله امروز با من همراه شوید تا به شما بگویم چطور به صورت رایگان و با فعالیت های روزمره، فالوور های پیج خود را افزایش دهید و برند خودتان را در این پلتفرم پربازدید بسازید:

1. یک استراتژی محکم و فکر شده بازاریابی داشته باشید

برای بهره گیری مفید و موثر از هر پلتفرم اجتماعی، شما به یک برنامه راهبردی و مشخص نیاز خواهید داشت. افزایش فالوور اینستاگرام، می تواند یک هدف عالی برای شروع کار باشد. اما بالا رفتن تعداد دنبال کنندگان به تنهایی شما را در ساخت یک پیج موفق کمک نخواهند کرد. افزایش تعداد فالوور باید جزئی از یک برنامه و استراتژی بزرگ تر در استراتژی بازاریابی اجتماعی و اهداف شما باشد.

به این فکر کنید که چرا به دنبال راه های افزایش فالوور اینستاگرام هستید؟ هدفتان چیست؟ اهداف شما می تواند:

 • افزایش آگاهی از برند شما
 • افزایش فروش محصول
 • افزایش ترافیک ورودی وبسایت شما
 • و…

باشد. تمرکز بر روی اهداف، می تواند به شما در طراحی یک استراتژی هدفمند و قدرتمند برای ساخت یک پیج و افزایش فالوور اینستاگرام کمک بسیاری کند.

2. مخاطب هدف خود را بشناسید

اول از هرچیزی این سوال را از خودتان بپرسید که چه کسانی را می خواهید جذب خود کنید؟

 • این افراد چندساله هستند؟
 • محل زندگی آن ها کجاست؟
 • علایق و سلیقه آن ها چیست؟
 • بیشتر در چه زمان و چگونه از اینستاگرام استفاده می کنند؟
 • نقاط عطف و چالش های آنان چیست؟

پاسخ به این سوالات، به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین و مناسب ترین نوع محتوا را برای افزایش فالوور اینستاگرام تولید کرده و این افراد را به سمت خود جذب نمایید. همچنین شما را روی نیاز های مخاطبان خود متمرکز می کند تا برای نیاز های آن ها، محتوا تولید کنید. در این صورت، آن ها به طور مداوم پیگیر فعالیت شما خواهند بود تا نیاز های خود را رفع کنند.

3. از کلمات کلیدی حوزه خود استفاده کنید تا در جستجو ها نمایان شوید

قبل از این که مردم شما را در اینستاگرام فالو کنند، ابتدا باید شما را پیدا کنند! اینستاگرام، برخلاف گوگل امکان جستجوی محدودی دارد. در اصل تنها نام و نام کاربری امکان جستجو در اینستا را دارند. از اسم یا برند خود در نام پیج خود طوری استفاده کنید که افراد هنگام جستجوی نام شما از آن استفاده خواهند کرد. همچنین یکی از راه های افزایش فالوور اینستاگرام در این زمینه، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در اسم پیج است.

4. از هشتگ های مرتبط برای پیدا کردن افراد جدید استفاده کنید

زمانی که شما از هشتگ های مرتبط استفاده می کنید، در قسمت جستجوی هشتگ ها نمایان خواهید شد و این، یکی از راه های افزایش فالوور اینستاگرام به صورت کاملا رایگان و کاربردی است. زمانی که شما، هشتگ های مخاطب هدف خود را زیر پست خود درج می کنید، مخاطب، شما را به صورت جستجوی طبیعی پیدا کرده و دنبال خواهد کرد.

همچنین هشتگ ها، امکان فالو شدن دارند. یعنی افراد، با دنبال کردن هشتگ مورد استفاده شما را دنبال کرده باشند و پست های شما که شامل این هشتگ می شود، به طور مداوم به او نشان داده شود.

5. پروفایل و بایوی پیج خود را بهینه سازی کنید

یکی از بهترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام، بهینه سازی پروفایل و بایو پیج است. دو سوم بازدید های پیج های بیزینس، توسط افرادی است که شما را دنبال نکرده اند. پس اگر یک پروفایل جذاب و یک بیوگرافی متقاعد کننده و خوب نداشته باشید، این افراد قطعا شما را فالو نخواهند کرد. سعی کنید از 150 کاراکتر موجود برای نوشتن بایو، نهایت استفاده را ببرید:

 • هویت برند خود را به افراد جدید منتقل کنید
 • آن ها را متقاعد کنید که چرا باید شما را دنبال کنند
 • آن ها بعد از دنبال کردن شما، چه محتوایی خواهند دید؟

همچنین اگر یک حساب کاربری حرفه ای بیزینسی دارید، می توانید برای افزایش فالوور اینستای خود، از اطلاعات اضافه تری مانند اطلاعات تماس، وبسایت، لوکیشن و فیلد کاری خود را در قسمت پروفایل استفاده کنید.

بیشتر بدانید: سئو اینستاگرام چیست؟ روش های سئو و بهینه سازی اینستاگرام

6. یک شبکه زیبا و به هم پیوسته از پست ها در پیج بسازید

شاید این نکته بدیهی به نظر بیاید اما این موضوع، یک نقطه حیاتی در افزایش فالوور اینستاگرام محسوب می شود. تمامی پست هایی که منتشر می کنید، باید با کیفیت، جذاب و از نظر بصری دارای یک نظم و یا یک تم خاص باشد تا از دید مخاطبان، حرفه ای به نظر برسید.

زمانی که یک مخاطب از پیج شما بازدید می کند، محتوای شما باید جوری باشد که او را وادار کند تمامی پست ها را تماشا کند و این یعنی کلید افزایش فالوور اینستاگرام!

راه های افزایش فالوور اینستاگرام لومینا

7. کپشن های طولانی و جذاب بنویسید

اگرچه اینستاگرام، یک پلتفرم بصری و تصویری است اما نوشتن کپشن های جذاب و طولانی، نقش موثری در ایجاد تعامل و بازدید پست ها دارند. در این قسمت، چند استراتژی کلیدی وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

 1. مهمترین کلمات را در ابتدای کپشن قرار دهید. اگر کپشن شما طولانی است، باید در ابتدای کپشن، سعی خود را بکنید که کاربر، برای ادامه مطالعه روی بیشتر کلیک کند.
 2. از جملات سوالی استفاده کنید. سوال پرسیدن از مخاطبان، باعث می شود تا تعامل بیشتری بین پیج و فالوور ها به وجود بیاید که این باعث افزایش فالوور اینستاگرام خواهد شد.
 3. از کپشن های طولانی و کوتاه، استفاده نمایید. سعی کنید در مواقع مختلف، انواع کپشن های کوتاه یا طولانی را امتحان کنید و بازخورد ها را آنالیز کنید. اما در مجموع کپشن های داستانی و طولانی، معمولا بازخورد و تعامل بهتری برای جذب فالوور اینستاگرام دارند.

8. بهترین کامنت ها را پین کنید

یکی از ویژگی های منحصر به فرد و ناشناخته اینستاگرام، امکان پین کردن حداکثر 3 کامنت در بالا، برای هر پست است. برای استفاده مفید از این امکان ویژه، می توانید به چند صورت عمل کنید:

 1. برای ادامه متن کپشن که حداکثر 2200 کاراکتر می توانید بنویسید. این استراتژی، برای بعضی از پیج ها که معمولا در قسمت کپشن داستان سرایی می کنند بسیار مناسب است. شما می توانید محدودیت 2200 کاراکتر را رد کرده و در کامنت، ادامه داستان خود را نوشته و آن را زیر کپشن پین نمایید.
 2. بهترین نظرات را از بین کامنت های کاربران خود انتخاب کرده و برای تشویق افراد جدید و افزایش فالوور اینستاگرام خود، آن ها را در بالا پین نمایید.
 3. برای مدیریت مکالمه های مختلف و بحث های جذاب، می توانید برخی از نظرات چالشی را انتخاب کرده و در بالا پین نمایید. این کار باعث تعامل بسیار زیادی خواهد شد.

9. اکانت اینستاگرام خود را در شبکه های آنلاین دیگر تبلیغ کنید

یکی از مهمترین راه های افزایش فالوور اینستاگرام آن هم به صورت رایگان، این است که مردم به راحتی بتوانند شما را پیدا کنند. پروفایل اینستاگرام شما باید به راحتی قابل شناسایی باشد. اگر قبلا در شبکه های اجتماعی دیگری مانند تیک تاک، فیسبوک، توییتر، Reddit، گوگل و… حساب ایجاد کرده و فعالیت نموده اید، دنبال کنندگان و دوستان خود را در این پلتفرم ها، از حساب اینستای خود مطلع کنید تا آن ها نیز، شما را در اینستاگرام فالو کنند!

می توانید به بهانه شروع یک چالش جدید، یک مسابقه ویژه، یک قرعه کشی برای اهدای جوایز، تخفیفات ویژه، فروش محصولات خاص در یک دوره زمانی محدود و… بسیاری از افراد را از پلتفم های دیگر جذب پیج خود کرده و باعث افزایش فالوور اینستاگرام خود شوید!

نکتته مهم: اگر پیج خود را به تازگی ساخته اید، ابتدا در آن فعالیت کنید و حداقل 12 پست منتشر کنید و سپس، به تبلیغ اینستای خود در پلتفرم های دیگر بپردازید.

10. محتوایی پست کنید که کاربر را تشویق به اشتراک آن کند

قطعا برای شما هم بسیار پیش آمده است که یک پست زیبا و جالب را در اینستاگرام خود استوری کنید تا مخاطبان شما هم از آن استفاده کنند. این کار نیز، به صورت ویروسی پست های شما را پخش خواهد کرد. اگر یک پیج آموزشی دارید، پست های کاربردی و ترفندی به صورت اینفوگرافیک ها می توانند کاربران دیگر را تشویق به انتشار و استوری کردن پست شما کند.

اگر یک پیج سرگرمی دارید، یکی از بهترین راه های افزایش فالوور اینستاگرام برای شما، ایجاد یک پست فوق العاده خنده دار و متناسب با اتفاقات اخیر جامعه است که کاربران را بسیار تحت تاثیر قرار داده و آن ها، پست شما را در استوری خود قرار می دهند و این یعنی بازدید های جدید توسط کاربران جدیدی که پتانسیل دنبال کردن شما را دارند.

بیشتر بدانید: روش های تولید محتوای اینستاگرام

11. آیدی اینستای خود را همه جا در معرض دید قرار دهید

یکی از راه های دیگر افزایش فالوور اینستاگرام و جذب افراد جدید، قرار دادن آیدی اینستاگرام، در جاهای مختلف مانند بایو تلگرام، خبرگزاری های مختلف، در قسمت امضای ایمیل و… است. اگر وبسایت دارید، بهترین بستر برای به نمایش گذاشتن یک آیکون اینستاگرام، برای ورودی شما از گوگل است.

12. از nametag اینستاگرام استفاده کنید

nametag یا برچسب نام اینستاگرام، یک کد تصویری قابل اسکن است که افراد، در لحظه با اسکن آن، می توانند شما را دنبال کنند. همانطور که گفتیم، از روش های آنلاین نیز برای جذب و افزایش فالوور اینستاگرام خود کمک بگیرید. این روش، یکی از روش های آفلاین و کاربردی است که می توانید از تصویر برچسب نام خود، روی بسته بندی محصولات، در صفحات دیگر، قرارداد ها یا کاتلوگ محصولات و… استفاده نمایید.

13. مدیریت پیج اینستاگرام خود را به دست متخصص بسپارید

اگر شما، صاحب کسب و کار خود هستید و تصمیم به بالا آوردن پیج و افزایش فالوور اینستاگرام گرفته اید، اما زمان کافی برای انجام کار های مدیریت را ندارید، می توانید به راحتی کار خود را به دست یک متخصص اینستاگرام بسپارید تا با کادر حرفه ای و باتجربه، اینستاگرام شما را به نقطه اوج برسانند. لومینا، همینجاست تا در این زمینه به شما کمک کند. پس همین حالا با ما تماس بگیرید تا در زمینه ادمینی اینستاگرام مشاوره دریافت کنید.

جمع بندی نکات

راه های زیادی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد که در این مقاله، تمامی روش های اصولی و درست این امر را به شما یاد دادیم. اگر در هر زمینه ای از مدیریت پیج یا ادمینی اینستاگرام، طراحی سایت وکالت یا طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی، طراحی سایت با وردپرس، سئو و بهینه سازی و… سوال و مشکلی داشتید، می توانید با تیم متخصص لومینا تماس بگیرید و مشکلات خود را رفع کنید. آژانس دیجیتال مارکتینگ لومینا در کرج واقع شده و ارائه دهنده تمامی سرویس های اینستاگرام، وب سایت و سئو به مشتریان با بهترین قیمت و کیفیت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپی شد!
این پیام خطا فقط برای مدیران وردپرس قابل مشاهده است
خطای HTTP. اتصال به API اینستاگرام امکان پذیر نیست. فید به روز نمی شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما

کرج، عظیمیه، بلوار بسیج (کاج)، قبل از پل آزادگان، ساختمان جی، طبقه 5، واحد 20

49 35 00 34 - 026

90 93 536 - 0921

نماد های لومینا

logo-Enamad
logo-samandehi

با لومینا در ارتباط باشید

تماس با ما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند

49 35 00 34 - 026
90 93 536 - 0921