خانه » مقالات » 10 ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل 2022
ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل

پول به تنهایی، نمی تواند به شما در بالا بردن رتبه سایت در گوگل، کمک کند! اما؛ با گذشت کمی زمان و صبر، و همچنین داشتن یک استراتژی خوب، می توانید جایگاه سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل، بدون پرداخت کوچک ترین هزینه ای، بهبود دهید و شاهد افزایش سئو سایت خود باشید!

امروز در این مقاله تصمیم گرفتم تا 10 ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل را به شما یاد دهم تا با انجام این چند کار ساده، رتبه نتایج خود را، تا حد چشمگیر و قابل توجهی افزایش دهید:

1. تجربه کاربری یا UX سایت خود را بهبود دهید

طبق تحقیقات لومینا، در زمینه فاکتور های رتبه بندی گوگل، 4 فاکتور اصلی و مهم رتبه بندی شامل موارد زیر می شوند:

  • بازدید های سایت
  • زمان حضور در سایت
  • صفحات بازدید شده بعد از ورود
  • نرخ پرش

مفاهیم بالا، نشانگر یک چیز هستند؛ اهمیت تجربه کاربری برای گوگل! همانطور که گوگل در آپدیت های اخیر خود اعلام کرده که بالا بردن رتبه سایت در گوگل، وابسته به تجربه خوب کاربری در هنگام ورود، استفاده و کاوش در صفحات مختلف سایت است.

بسیار ساده است: اگر وبسایت شما آسان، جذاب و لذتخبش باشد، بازدیدکنندگان بیشتری خواهید داشت و این بازدیدکنندگان، با توجه به کاربردی بودن و جذابیت سایت شما، زمان بیشتری را در وبسایت صرف خواهند کرد که در نتیجه، رتبه سایت شما در گوگل، بهبود خواهد یافت. با ایجاد یک تجربه کاربری بی نظیر، می توانید در راستای افزایش سئو سایت خود قدم بردارید.

فاکتور های رتبه بندی گوگل
فاکتور های مهم رتبه بندی سایت در گوگل

2. محتوای عالی و سئو شده تولید کنید

بهترین و کاربردی ترین ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل، داشتن محتوای عالی، کاربردی و با کیفیت است. در واقع خود گوگل، در یکی از مقالاتی که منتشر کرده است، اعلام کرد که یک محتوای باکیفیت و عالی، مهم تر از هرچیز دیگری در افزایش سئو سایت است. سعی کنید محتوایی که تولید می کنید با کیفیت، بی نقص، غنی از کلمات کلیدی و کاربر پسند باشد و هرچیزی که کاربر برای آن سرچ کرده، برای او فراهم کند.

همچنین برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل، مطمعن شوید از لینک های داخلی و خارجی کاربردی و لینک شده به صفحات یا وبسایت های مرتبط، برای رفع بیشتر نیاز های کاربر، در محتوا و صفحات مختلف وبسایت خود استفاده می کنید. لینک سازی نیز یک ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل محسوب می شود که از نظر گوگل، اهمیت ویژه ای دارد.

بیشتر بدانید: ترفند ها و تکنیک های سئو

3. بک لینک های بیشتر دریافت کنید

بک لینک ها (لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شوند) یکی از مهمترین فاکتور های بالا بردن رتبه سایت در گوگل محسوب می شوند. این لینک ها نزد گوگل از ارزش و اعتبار ویژه ای برخوردار هستند؛ چرا که به گوگل این سیگنال را می دهند که محتوای سایت شما، به قدری خوب و باکیفیت است که وبسایت های دیگر، لینک محتوای شما را در سایت خود قرار داده اند. پس از این ترفند برای بالا بردن رتبه سایت خود در گوگل، غافل نشوید و سعی کنید از وبسایت های معتبر با اعتبار دامنه بالا، بک لینک دریافت کنید.

4. سرعت صفحات سایت خود را ارتقا دهید

زمان لود یا بارگذاری صفحات سایت شما، یکی از معیار های اصلی در آپدیت های رتبه بندی اخیر گوگل و افزایش سئو سایت محسوب می شود. بنابراین، مطمعن شوید که سایت شما، زمان کمی برای لود صرف کرده و کاربران را هنگام بازدید سایت شما، معطل نمی کند. ترفند بالا بردن سرعت سایت باعث بهبود تجربه کاربری و در نتیجه بالا بردن رتبه سایت شما در گوگل خواهد شد.

پس از سرعت سایت، غافل نشوید و تمام سعی خود را برای بالا بردن سرعت لود صفحات انجام دهید. مخصوصا سرعت لود سایت در موبایل که از بقیه فاکتور ها اولویت بیشتری دارد.

5. لینک های شکسته و خراب سایت خود را اصلاح کنید

داشتن لینک های با کیفیت، از فاکتور های مهم برای گوگل و ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل است. چرا که این لینک ها، ارزش و اعتبار صفحات سایت شما را تعیین می کنند. لینک هایی که به صفحات 404 یا خطا های ریدایرکشن هدایت می شوند، هم به تجربه کاربری سایت و هم به رتبه بندی سایت شما آسیب جدی وارد می کنند. پس حواستان به لینک های سایت باشد.

همیشه لینک ها و بک لینک های وبسایت خود را بررسی کنید، اگر لینک های شکسته و خراب در سایت مشاهده کردید، بلافاصله آن ها را ریدایرکت و یا حذف کنید.

6. تصاویر وبسایت را بهینه سازی کنید

بهینه سازی تصاویر سایت، یکی از اصلی ترین اقداماتی است که در راستای بالا بردن رتبه سایت در گوگل، می توانید انجام دهید. این کار، هم برای ایجاد یک تجربه کاربری خوب در سایت موثر است و هم، برای خزنده های گوگل مفید است تا به راحتی تصاویر سایت را کرال کرده و رتبه خوبی به سایت شما بدهند.

بهترین اقداماتی که در این زمینه می توانید انجام دهید، فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر، استفاده از سایز و فرمت یکسان برای تمامی عکس ها، نوشتن نام تصاویر متناسب با محتوای آن ها و نوشتن متن جایگزین و یا Alt برای تصاویر وبسایت است.

7. از تگ های H1 و H2 و… در محتوا استفاده کنید

تگ های هدر و عنوان، نه تنها محتوای شما را برای کاربران و خزنده های گوگل خوانا تر و جذاب تر می سازند، بلکه از عوامل تاثیر گذار در رتبه بندی سایت هستند. این تگ ها، یک ساختار غنی برای محتوای شما ایجاد می کنند که از لحاظ خوانایی و منسجم بودن، کمک بسیاری به تجربه کاربری و بالا بردن رتبه سایت در گوگل خواهند کرد.

خودتان را جای گوگل و یا مخاطبین خود بگذارید. محتوایی که گام به گام و با ساختار نوشته شده است، جذاب تر و کاربردی تر است یا محتوایی که از متن های طولانی و پاراگراف های خسته کننده تشکیل شده است؟

8. سایت را برای جستجو های محلی بهینه کنید

امروزه افراد بسیاری برای پیدا کردن کسب و کار های مورد نیاز در اطراف خود، در گوگل جستجو می کنند. برای مثال، اگر محل کسب و کار شما کرج باشد، ممکن است برای شروع کسب و کار آنلاین خود، از عبارت طراحی سایت در کرج و یا سئو وبسایت در کرج برای جستجو در گوگل، استفاده کنید تا نزدیک ترین شرکت های طراحی سایت در شهر شما، روی نقشه و در نتایج گوگل، برای شما به نمایش در بیاید.

یک اکانت گوگل مای بیزینس راه اندازی کرده و کسب و کار خود را در آن ثبت کنید. این کار باعث می شود تا در جستجو های محلی و لوکال نیز، شانس بالا آمدن و دیده شدن داشته باشید. این نیز یک ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل محسوب می شود که سرعت شما را در دیده شدن بسیار بالا خواهد برد.

9. سایت را برای جستجوی صوتی نیز بهینه کنید

بر اساس تحقیقات، جستجوی صوتی، دیگر در حال رشد و توسعه نیست؛ اما از طرفی دیگر، بیش از 60 درصد افراد که در اینترنت فعالیت می کنند، همچنان جستجوی صوتی را برای سوال پرسیدن از گوگل، ترجیح می دهند. پس از این ترفند برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل، می توانید استفاده کنید. هرچند این سیستم، از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند اما با یکسری اقدامات خاص، می توانید در نتایج پرسش های انگلیسی در نتایج ظاهر شوید!

10. پوزیشن صفر را هدف قرار دهید!

زمانی که کاربران، در گوگل، سوالی را جستجو می کنند، گوگل اغلب بالای نتایج صفحه اول (پوزیشن صفر!)، نتایجی را نشان می دهد که از دل محتوای وبسایت های مختلف، براساس الگوریتم و اولویت های خود بیرون کشیده و بطور مجزا در قالب یک پرسش و پاسخ به نمایش در می آورد. بهترین کار برای این ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل، قرار دادن محتوا در قطعه ویژه (featured snippet) است.

اغلب وبسایت ها از FAQ یا سوالات متداول برای این کار استفاده می کنند. برای محتوا و وبسایت خود، قسمتی به اسم سوالات متداول طراحی کنید و در آن، سوالات پر تکراری که در کسب و کار شما ممکن است در گوگل سرچ شود، قرار داده و به آن ها پاسخ دهید. مطمعن باشید به مرور زمان، شاهد رتبه بندی گوگل و افزایش سئو سایت خود خواهید بود!

بیشتر بدانید: FAQ چیست- روش های ساخت سوالات متداول

2 دیدگاه دربارهٔ «10 ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل 2022»

  1. من چنتا از این ترفند های بالابر بردن رتبه سایت رو بلد بودم اما داخل مقاله شما به صورت کامل با همه شون آشنا شدم و باعث شد که دیدگاهم نسبت به بالا بردن رتبه سایت عوض بشه که با چنتا بک لینک ساده و یا پولی نمیشه سایت رو از نظر رتبه ارتقا داد

    1. امیر قدیری ۱۴۰۰/۱۲/۱۶

      خیلی خوشحالم که تونستم کمک کنم به پیشرفتتون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپی شد!
این پیام خطا فقط برای مدیران وردپرس قابل مشاهده است
خطای HTTP. اتصال به API اینستاگرام امکان پذیر نیست. فید به روز نمی شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما

کرج، عظیمیه، بلوار بسیج (کاج)، قبل از پل آزادگان، ساختمان جی، طبقه 5، واحد 20

49 35 00 34 - 026

90 93 536 - 0921

نماد های لومینا

logo-Enamad
logo-samandehi

با لومینا در ارتباط باشید

تماس با ما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند

49 35 00 34 - 026
90 93 536 - 0921