خانه » مقالات » ضرورت سئو | 16 دلیل اساسی اهمیت سئو برای وب سایت
اهمیت سئو برای سایت

آیا تا به حال، برای پیدا کردن نتایج جستجوی خود، به صفحه دوم یا سوم گوگل رفته اید؟! به احتمال زیاد شما هرگز تا این حد در جستجوی خود پیش نمی روید! همین یک جمله، نشان دهنده اهمیت سئو در سایت ها است. به طور خلاصه، سئو، فرایندی است که برای رسیدن به صفحه اول گوگل و افزایش بازدید و مشتری انجام می شود.

طی آمار به دست آمده از تحقیقات آژانس دیجیتال مارکتینگ لومینا، به طور متوسط حدود 40000 سرچ در گوگل انجام می شود. یعنی بیش از 3.5 میلیارد جستجو در روز! در نتیجه می توان گفت صفحه اول گوگل، جایی برای افزایش چشمگیر فروش و متحول ساختن کسب و کار شما است. اما آیا به همین راحتی می توان به این جایگاه دست پیدا کرد؟ قطعا نه! اینجاست که اهمیت سئو معنی خودش را پیدا می کند.

اگر به تازگی یک وبسایت برای خود راه اندازی کرده اید و از دلایل اهمیت سئو سایت بی خبر هستید، باید بگویم که داشتن یک وبسایت و انتشار محصولات بدون برنامه و استراتژی، هیچ فایده ایدندارد. پس در ادامه این مطلب با من همراه شوید تا 16مورد از اساسی ترین دلایل اهمیت سئو برای کسب و کار شما را بیان کنم و بگویم چرا به سئو سایت نیاز دارید:

سئو چیست؟

به احتمال زیاد، اکثر شما، مفهوم سئو را می دانید و به دنبال دلایل ضرورت سئو هستید. اما اگر نمی دانید، به طور کلی، سئو سایت (به معنی بهینه سازی موتور های جستجو)، مجموعه استراتژی ها، اقدامات و فعالیت ها روی یک وب سایت است که برای افزایش رتبه در گوگل، افزایش فروش، برند سازی و افزایش ترافیک برای وب سایت است. مقاله زیر را مطالعه کنید تا به طور دقیق با مفهوم سئو و انواع روش های آن آشنا شوید.

بیشتر بدانید: سئو چیست؟ آموزش رایگان سئو

اهمیت و ضرورت سئو در طراحی سایت

زمانی که صحبت از سئو می شود، نکته بسیار مهم دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید: “اهمیت سئو در طراحی سایت”. همانطور که سئو، مربوط به جذب ترافیک و معرفی برند به افراد جدید در گوگل است، چالش حفظ و نگهداری این ترافیک و بازدیدکنندگان نیز، از مسائلی است که بخش عمده ای از آن، مربوط به طراحی سایت شما است.

اگر وبسایت شما برای صفحه موبایل به درستی طراحی نشده یا به اصطلاح ریسپانسیو نباش، اگر استراکچر یا ساختار سایت شما، مناسب نباشد، اگر سرعت بارگذاری صفحات سایت پایین باشد، اگر نکات مهم در طراحی سایت رعایت نشده باشد، احتمال زیاد، بسیاری از کاربران، به سرعت سایت شما را ترک کرده و در جای دیگری به دنبال محصول یا سرویس مورد نظرشان می گردند.

بیشتر بدانید: اهمیت و ضرورت طراحی سایت

پس به همان اندازه که استراتژی های بازاریابی و سئو و بهینه سازی سایت مهم هستند، طراحی سایت شما نیز مهم است

ضرورت و اهمیت سئو برای کسب و کار اینترنتی شما

دلایل زیادی وجود دارند که نشان می دهند چرا سئو برای سایت شما مهم است. در ادامه، دلایل اهمیت سئو در سایت را باهم مرور می کنیم:

1. افزایش ترافیک ارگانیک

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی دارید، اولین هدف شما جذب ترافیک و مشتری برای وب سایت است. هرچقدر افراد بیشتری در نتایج سایت شما را ببینند، ورودی بیشتر، جذب مخاطب و فروش بیشتری در سایت ایجاد می شود. با توجه به این که 53% از ترافیک سایت ها، از طریق جستجوی طبیعی یا ارگانیک حاصل می شود، از این رو به اهمیت و ضرورت سئو پی می بریم!

پس اگر وب سایت شما در نتایج اولیه گوگل رتبه بندی شود، ورودی بسیار زیادی دریافت خواهید کرد که باعث افزایش چشمگیر فروش شما خواهد شد. توجه داشته باشید که باید در کلمات کلیدی مرتبط با حوزه خود رتبه بگیرید تا از طریق جستجوی ارگانیک، ورودی بگیرید که این، نیازمند دانش و تخصص حرفه ای در زمینه سئو سایت است.

تماس با لومینا

لومینا، با ارائه خدمات سئو و بهینه سازی سایت، به صورت تخصصی و حرفه ای روی سایت شما کار کرده و کسب و کار شما را در گوگل، به اوج خواهد رساند! فقط کافی است با ما تماس بگیرید تا رایگان مشاوره دریافت کنید!

2. افزایش اعتبار برند

سئو و بهینه سازی، نه تنها در جذب ترافیک طبیعی، بلکه در افزایش اعتبار برند شما نیز کمک می کند. به این دلیل که بیش از 99% افراد، به برند ها و سایت های صفحه اول گوگل اعتماد می کنند؛ چرا که گوگل را یک مرجع قابل اعتماد در این زمینه می دانند و شایت کمتر از 1% از افراد به صفحه دو گوگل رجوع کنند.

به طور کلی، مردم به رتبه های اول گوگل، اعتماد بیشتری می کنند. حتی لینک های 4 به بعد نیز، بازدید و ورودی بسیار کمتری نسبت به لینک های اول تا سوم دریافت خواهند کرد. پس، افزایش اعتبار برند شما نیز یکی دیگر از دلایل اهمیت سئو برای سایت شما است که باید به آن دقت کنید.

3. جذب مخاطبین هدف بازار شما

همانطور که گفتیم، مشتریان بالقوه ای که در گوگل به دنبال رفع نیاز ها و محصولات مورد علاقه شان می گردند، شما را در نتایج خواهند یافت. در نتیجه، شما باید برای آن چیزی که مشتری شما دنبال آن است، محتوا، خدمات و یا محصول در سایت خود قرار دهید که این مورد، در آمیخته با فاکتوری به نام سئو میسر می شود. برای محصولات، کلمات و عباراتی که آن ها ممکن است در گوگل جستجو کنند، محتوا تولید می کنید تا کسانی شما را پیدا کنند که مشتری محصولات یا خدمات شما هستند.

بدون ترفند های سئو، این امر امکان پذیر نیست. سئو کلیدی است برای تعیین اهداف، شناسایی مخاطب هدف، تعیین کلمات کلیدی، تولید محتوا در این راستا به صورت حرفه ای و سئو شده و رسیدن به صفحه اول گوگل برای جذب این بازار هدف. از این رو سئو از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود.

همچنین، آگاهی و شناخت از برند شما، در بین این کاربران بیشتر شده، آن ها با برند شما ارتباط برقرار می کنند و برای خرید های بعدی یا دریافت سرویس های مورد نظر خود در آینده، مجددا نزد شما باز خواهند گشت.

4. لذت یک تجربه کاربری بی نظیر

برای تاثیر هرچه بیشتر استراتژی های سئو، محتوا و صفحات وب سایت شما باید بهینه شود تا ناوبری و کاوش کاربر در سایت شما، راحت و لذتبخش شود. هرچقدر که کاربران سایت، تجربه بهتر و لذتبخش تری در سایت شما داشته باشند، بیشتر در وبسایت شما می مانند که این به گوگل، سیگنال یک سایت قوی، یک محتوای جذاب و یک تجربه کاربری خوب را می دهد و قطعا در رتبه بندی های گوگل، جایگاه ویژه ای خواهید داشت.

5. تاثیر در چرخه تحقیق و خرید مشتری

همانطور که گفتیم، سئو تاثیر و بازدهی بسیار بیشتری نسبت به روش های بازاریابی و تبلیغات سنتی دارد. همچنین اهمیت و ضرورت سئو می تواند تاثیر بسیار زیادی در نرخ بازگشت سرمایه شما داشته باشد. از این رو، با کمی تفکر و برنامه ریزی دقیق، جستجوی اهداف و نیاز های مشتری و انتخاب کلمات کلیدی طولانی تر و هدفمند تر که مشتریان بالقوه حوزه شما جستجو می کنند، می توانید خود را جلوی چشم آنها قرار داده و در مسیر تحقیق برای خرید، آن ها را به سمت خود هدایت کنید.

چرخه فروش مشتری

6. فروش آفلاین محصولات

دلیلی دیگری که می توان اهمیت سئو را با آن اثبات کرد، افزایش فروش آفلاین یا به صورت حضوری است! چطور ممکن است؟ جواب خیلی ساده است. افراد بسیاری، قبل از خرید محصول مورد نظر خود، در گوگل جستجو می کنند و به دنبال مقایسه محصولات، دریافت اطلاعات در مورد آن محصول، فروشگاه ارزان فروش، نظرات و تجربیات کاربران و… هستند. پس حتی شما با طراحی سایت و سئو، به راحتی می توانید این دیتا و اطلاعات را در اختیار کاربران قرار داده و در انتها، خود را معرفی کنید. قطعا در بین مشتریانی که به خرید حضوری علاقه دارند، جایگاه بسیار ویژه ای کسب خواهید کرد.

7. سئو محلی یا لوکال سئو

باتوجه به پیشرفت الگوریتم های گوگل، لوکیشن و محل حضوری نیز در جستجوها تاثیر زیادی دارد. افراد بسیار زیادی، برای پیدا کردن فروشگاه ها، شرکتها، رستوران ها و… مورد نیاز خود در یک محل یا شهر، در گوگل جستجو می کنند. اگر شما در این جستجو حضور داشته باشید، اولویت با شما خواهد بود! در نتیجه، یکی دیگر از دلایل ضرورت و اهمیت سئو، بهینه سازی محتوای شما برای جستجو های محلی و یک مکان خاص است.

بطور مثال، افراد زیادی ممکن است در گوگل، به دنبال رستوران های اطراف خود باشند. لوکال سئو، این زمینه را برای شما فراهم می کند تا در این جستجو ها، به نمایش دربیایید.

8. قابلیت آنالیز و اندازه گیری

سئو، یک پارامتر قابل اندازه گیری و آنالیز است. یکی از مزیت ها و ضرورت سئو، این است که شما می توانید با استفاده از ابزار ها و نرم افزار های مختلف، تمامی رفتار های مشتریان و کاربران وب سایت خود را بررسی کرده و در نتیجه، برای ایجاد لید ها و سرنخ های بیشتر برای جذب و فروش، برنامه ریزی کنید. همچنین با استفاده از ابزار گوگل سرچ کنسول، به راحتی می توانید کلمات کلیدی سایت و ترافیک و کلیک های این کلمات را بررسی کرده و در طراحی کمپین بازاریابی خود، از آن ها استفاده کنید.

بیشتر بدانید: طراحی کمپین بازاریابی موفق

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپی شد!
این پیام خطا فقط برای مدیران وردپرس قابل مشاهده است
خطای HTTP. اتصال به API اینستاگرام امکان پذیر نیست. فید به روز نمی شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما

کرج، عظیمیه، بلوار بسیج (کاج)، قبل از پل آزادگان، ساختمان جی، طبقه 5، واحد 20

49 35 00 34 - 026

90 93 536 - 0921

نماد های لومینا

logo-Enamad
logo-samandehi

با لومینا در ارتباط باشید

تماس با ما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند

49 35 00 34 - 026
90 93 536 - 0921