خانه » مقالات » آموزش اضافه کردن انیمیشن به ویدیو در KineMaster
آموزش اضافه کردن انیمیشن در kinemaster کاین مستر لومینا

ویرایشگر ویدیویی KineMaster به کاربر امکان افزودن یا ساخت انیمیشن برای متن، آثار هنری ، تصاویر و… را می دهد. اما آیا می دانید چطور در کاین مستر انیمیشن اضافه کنید؟ نه؟ پس احتمالا این مقاله یعنی آموزش اضافه کردن انیمیشن به ویدیو در KineMaster کاین مستر مخصوص شماست!

در این آموزش نه تنها یاد می گیرید چطور در ویرایشگر ویدیویی KineMaster انیمیشن اضافه کنید بلکه تمام اصول پایه مربوط به انیمیشن در KineMaster کاین مستر را یاد خواهید گرفت!

انیمیشن در برنامه KineMaster به چه معناست؟

“ابزار انیمیشن” در نرم افزار KineMaster به شما این امکان را می دهد تا انیمیشن های کوتاه بسازید و یا به کلیپ تان اضافه کنید. شما می توانید از نمونه های از پیش ساخته شده موجود در نرم افزار یکی را انتخاب کنید. یا اگر روی یک لایه کار می کنید می توانید با ایجاد “نقطه ها” یا “مسیرهای جابه جایی” انیمیشن های خودتان را نیز اضافه کنید تا مسیر حرکت انیمیشن را مشخص کنید.

در مقاله آموزش و نحوه اضافه کردن انیمیشن در کاین مستر KineMaster بطور کامل به انواع انمیشن ها و نحوه اضافه کردن آن ها در ویدیو ها می پردازیم.

از آن جایی که KineMaster یک اپلیکیشن ویرایشگر ویدیو است، به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از انیمیشن ها خلاقیت به خرج بدهید. شما می توانید به متن ها، آثار هنری، کروماکی و اساسا به هر لایه ای که می سازید، انیمیشن اضافه کنید. شما می توانید انیمیشن های پایه ای مانند انیمیشن های ورودی، خروجی ، سراسری و… را وارد کنید. ما به شما آموزش می دهیم که چطور از تک تک امکانات اضافه کردن انیمیشن در کاین مستر استفاده کنید!

همچنین می توانید خودتان نیز انیمیشن بسازید! تنها با حرکت دادن لایه ها از چپ به راست، راست به چپ، بالا و پایین ، پایین به بالا و… خود نرم افزار بعدا این نقطه ها را ترکیب می کند که در نتیجه این باعث ایجاد یک انیمیشن متحرک روان در لایه می شود.

یک ویژگی مهم تر که باید به آن توجه داشت این است که KineMaster همچنین امکان کار با کروماکی را نیز به شما می دهد. شما می توانید هر رنگی را به انتخاب خودتان به عنوان یک ماسک بردارید و بعدا می توانید انیمیشن ها را با لایه کروماکی خود هماهنگ کنید.

در مقاله آموزش استفاده از کروماکی در KineMaster می توانید به طور حرفه ای و کامل، نحوه کار با این قسمت از کاین مستر را به راحتی یاد بگیرید!

نحوه اضافه کردن انیمیشن در کاین مستر

انیمیشن های موجود در KineMaster چه هستند؟

شما تعداد قابل قبولی انیمیشن در ویرایشگر ویدیویی KineMaster در اختیار خواهید داشت که می توانید آن ها را مستقیما به کلیپ ها، متن ها ، تصاویر و… اضافه کنید. در این قسمت از آموزش اضافه کردن انیمیشن در KineMaster، لیستی از تمام انیمیشن های موجود دری KineMaster آماده شده است.

در واقع سه دسته انیمیشن متفاوت در KineMaster وجود دارد. “انیمیشن های ورودی” ، “انیمیشن های خروجی” و “انیمیشن های سراسری”. بیایید درمورد انیمیشن های KineMaster بیشتر بدانیم:

انیمیشن ورودی

“انیمیشن ورودی” انیمیشن هایی هستند که وقتی استفاده می شوند که یک کاراکتر خاص (لایه) وارد ویدیو کلیپ می شود. به عنوان مثال، نام ویدیوی خود را درنظر بگیرید. مطمئننا دوست دارید این نام با سبک خاصی وارد ویدیو شود. در زیر لیستی از تمام انیمیشن هایی که در دسته “انیمیشن های ورودی” قرار می گیرند آورده شده است:

این انیمیشن ها عبارت انداز:

 • محو شدن(fade)
 • انفجار(pop)
 • سر خوردن(slide) به راست، چپ، بالا یا پایین
 • چرخش در جهت عقربه های ساعت(spin CW)، خلاف عقربه های ساعت(CCW)
 • افتادن(drop)
 • افزایش اندازه(scale up) و کاهش اندازه(scale down)
 • همگرا شدن(converge)
 • حرف به حرف (letter by letter)
 • پاک کردن(wipe) چپ، راست، بالا یا پایین
 • نمایان شدن به سمت بیرون(outward)، پایین، بالا و باز شدن
 • مهرو موم(rubber stamp)
 • ورورد با سرخوردن(enter slide) به بالا ، پایین، چپ یا راست
انیمیشن داخلی کاین مستر kinemaster

انیمیشن های سراسری

“انیمیشن های سراسری” مثل “انیمیشن های ورودی” عمل می کنند اما در یک بازه ی زمانی متفاوت. هردو انیمیشن “ورودی” و “خروجی” فقط در یک لحظه اجرا می شوند. مثلا تصور کنید وقتی یک متن وارد می شود یا پاک می شود. اما انیمیشن های سراسری تا زمانی که متن یا کلیپ به پایان برسد باقی می مانند.

در این قسمت از آموزش اضافه کردن انیمیشن در kinemaster لیستی از انیمیشن ها سراسری” آمده است. این انیمیشن ها عبارت اند از:

 • چشمک زدن آهسته(blink slow)
 • سوسو زدن(Flicker)
 • تپش(pulse)
 • لرزیدن(jitter)
 • فواره(fountain)
 • حلقه(ring)
 • شناور(floating)
 • معلق ماندن(drifting)
 • له کردن(squishing)
 • باران باریدن(rain)
 • چرخش در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن (sp in cw and ccw)
انیمیشن های سراسری kinemaster

انیمیشن های خروجی

“انیمیشن های خروجی” در پایان ویدیو استفاده می شوند. “انیمیشن های خروجی” شامل انیمیشن هایی است که مشابه “انیمیشن های ورودی هستند به اضافه چند انیمیشن متفاوت دیگر که در لیست زیر به آن ها اشاره شده است:

 • واگرا شدن(diverge)
 • بشکن زدن(snap)
 • بستن(closed)
 • درون رو(inward)
 • بالا و پایین رو
 • سرخوردن برای خروج(exit slide) از بالا، پایین، چپ یا راست.
انیمیشن خارجی کاین مستر لومینا

حالا که انواع انیمشین ها و کاربرد آن ها را در کاین مستر یاد گرفتید، بیایید به آموزش اضافه کردن این انیمیشن ها به کلیپ هایمان در kinemaster بپردازیم!

چطور انیمیشن ها را در KineMaster اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن انیمیشن ها به ویرایشگر ویدیوی KineMaster Pro ، مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول آموزش اضافه کردن انیمیشن: کلیپ های خود را در برنامه KineMaster باز کنید

شما می توانید هر کلیپی را به دلخواه خود انتخاب کنید. اساسا کلیپ یک ویدیوی کوتاه است. این کلیپ می تواند مال خودتان باشد یا اینکه می توانید ویدیو های آرشیوی کاملا رایگان را از Pexels دانلود کنید. شما همچنین می توانید صرفا از تصاویر به عنوان کلیپ استفاده کنید تا طریقه اضافه کردن انیمیشن ها در KineMaster را یاد بگیرید.

گام دوم: روی لایه (Layer) سپس متن (Text) بزنید و یک متن اضافه کنید

در این مرحله از آموزش برای تمرین و صرفا یادگیری اضافه کردن و کار با انیمیشن در کاین مستر، پیشنهاد دادیم که متن اضافه کنید! همچنین می توانید از تصاویر دلخواه خود استفاده کنید.

گام سوم: انیمیشن دلخواه را انتخاب کنید

وقتی که لایه ها را ایجاد کردید، روی لایه ی بالایی بزنید (لایه ای که ایجاد کردیم) و انیمیشن مورد نظر را از دسته های انیمیشن که در بالا گفتیم به دلخواه انتخاب کنید. بعد از انتخاب انیمیشن نوار زمان را که شامل (0.5، 1.0،1.5، 2.0 و…) است به جلو یا عقب بکشید و عددی که با کلیپ شما هماهنگ است را انتخاب کنید.

کاری که این ارقام انجام می دهند این است که سرعت انیمیشن را کنترل می کنند. این ارقام مدت زمانی که انیمیشن ها باقی می مانند را نیز کنترل می کنند و آن را به ثانیه نشان می دهند. اگر زیر یک ثانیه بروید، یعنی نیم ثانیه ، انیمیشن شما خیلی سریع شروع شده و به پایان می رسد. اگر رقم را افزایش دهید، انیمیشن های شما مدت زمان بیشتری باقی می مانند.

زمان بندی انیمیشن در کاین مستر

تمامی کار هایی که برای اضافه کردن انیمیشن به کلیپ هایتان در کاین مستر لازم بود، به شما توضیح داده شد! به همین راحتی می توانید به لایه های کلیپ خود انیمیشن اضافه کنید.

همچنین می توانید به راحتی انیمیشن های خودتان را بسازید. آموزش ساخت و اضافه کردن انیمیشن به صورت دلخواه در کاین مستر در ادامه به شما توضیح داده شده است:

چطور انیمیشن دلخواه خود را در KineMaster بسازیم؟

به جای اضافه کردن انیمیشن هایی مثل بالا و پایین و… به کلیپ، می توانید خودتان متن ها، تصاویر و لایه های دیگر کلیپ خود را به مسیری که دلتان می خواهد هدایت کنید. شما می توانید با دستورالعمل های زیر به راحتی این کار را انجام دهید:

گام اول: کلیپ خود را در کاین مستر باز کنید

شما می توانید هر کلیپی را به دلخواه خود انتخاب کنید یا اینکه انیمیشن هایی که قبلا اضافه کرده بودیم را حذف و روی همان کلیپ کار کنید.

گام دوم: رابط کاربری انیمیشن دلخواه را فعال کنید

روی لایه ای که درحال ویرایش هستید بزنید و در سمت چپ می توانید آیکونی که شبیه کلید به نظر می رسد را ببینید. روی آیکون کلید بزنید و حالا انیمیشن های قبلی در پنل مدیا تغییر می کند. سپس متوجه خواهید شد که پنل مدیا در سمت راست به دکمه ی “o+” و “o-” تغییر پیدا می کند، به اضافه ی چند دکمه ی پخش بیشتر.

ساخت انیمیشن در کاین مستر

دکمه ی “o+” (افزودن) برای قفل کردن یک موقعیت انیمیشن استفاده می شود درحالیکه دکمه ی “o-” (حذف) برای حذف موقعیت انیمیشن به کار می رود.

ساخت انیمیشن در kinemaster

گام سوم: شروع به تصویرسازی برای کلیپ تان کنید

لایه ی متن (یا هر لایه ی دیگری) را کمی به سمت چپ بکشید. حالا متوجه می شوید که دکمه های انیمیشن به رنگ سفید تبدیل می شوند.

آموزش اضافه کردن انیمیشن به ویدیو در کاین مستر loomina

گام چهارم: روی دکمه ی اضافه کردن (O+) بزنید تا نقطه ی شروع را مشخص کنید

در این جا می توانید متن خود را به هر مسیری جا به جا کنید یا آن را همان جا نگه دارید. سپس دوباره لایه متن را به سمت چپ بکشید و روی دکمه ی اضافه کردن بزنید تا دوباره یک موقعیت را قفل کنید. با همین روش پیش بروید و انیمیشن های بیشتر و بیشتری را اضافه کنید.

برای مشاهده آموزش های بیشتر در زمینه آموزش صفر تا صد kinemaster، کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپی شد!
این پیام خطا فقط برای مدیران وردپرس قابل مشاهده است
خطای HTTP. اتصال به API اینستاگرام امکان پذیر نیست. فید به روز نمی شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما

کرج، عظیمیه، بلوار بسیج (کاج)، قبل از پل آزادگان، ساختمان جی، طبقه 5، واحد 20

49 35 00 34 - 026

90 93 536 - 0921

نماد های لومینا

logo-Enamad
logo-samandehi

با لومینا در ارتباط باشید

تماس با ما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند

49 35 00 34 - 026
90 93 536 - 0921